Конфедерація вільних профспілок України звернулася до голів парламентських франційз закликом не голосувати за законопроект №4308а «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо корегування показників)».
24 липня Верховна Рада України розглядатиме законопроект №4308а «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо корегування показників)». Конфедерація вільних профспілок України закликає не підтримувати запропонованих Кабінетом міністрів змін до Держбюджету, які стосуються соціальних гарантій, бо вони суперечать Конституції України і міжнародному законодавству, ратифікованому нашою державою.
Враховуючи зростання цін на продукти, енергоносії, товари і послуги, затримку і невиплату заробітних плат, погіршувати й так скрутне становище громадян – злочин.
Не можна допустити зупинки дії Закону «Про індексацію грошових доходів населення» і введення особливого порядку індексації доходів населення та надання уряду права визначати її розмір у межах бюджетних видатків.
Неприпустимим є внесення зміни до Кодексу законів про працю щодо зняття обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати та скасування необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу (ст. 26 Закону «Про відпустки» та статі 32, 56, 84 КЗпП), зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищень посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах. Тим більш, що все це пропонується робити на розсуд керівників державних органів, бюджетних установ та підприємств, установ і організацій, які отримують підтримку з бюджету, без згоди і попередження найманих працівників.
Не можемо ми змиритися й з тим, щоб норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосовувалися у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2014 рік.
А вилучення 2 млрд грн із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування на випадок безробіття і зарахування їх до Пенсійного фонду Українина погашення його дефіциту взагалі є неприпустимим. Бокошти цих Фондів мають використовуватися виключно на забезпечення витрат на соціальні послуги, види яких передбачені відповідними законами
Практика свідчить, що при скороченні державою соціальних гарантій і зменшенні фінансування із бюджету, роботодавці різними способами миттєво знижують зарплати та соціальні виплати найманим працівникам. А обмеження бюджетного фінансування та передбачувані дії роботодавців призведуть до зменшення купівельної спроможності населення і, як наслідок, до зупинки підприємств, які працюють на внутрішній ринок. Це стане причиною зростання безробіття і зменшення відрахувань до бюджетів усіх рівнів та Фондів соціального страхування і Пенсійного.
Беззаперечно, Україні потрібні кошти на фінансування армії й відновлення територій, звільнених від терористичних угруповань. Проте, ми переконані, що цього не можна роботи лише за рахунок простих людей. Уряд має шукати інші джерела наповнення бюджету. Передчасними й неприйнятними є обмеження прав і гарантій громадян ще до введення воєнного стану в країні.
Конфедерація вільних профспілок Українизакликає народних депутатів не голосувати за цей законопроект і не погіршувати й до того складне становище трудящих, бо такі безвідповідальні дії можуть призвести до повної втрати довіри у суспільстві до нинішньої влади і соціального вибуху в Україні.