Свободные профсоюзы Днепропетровска

Категории раздела

Полит. кухня [6]
Архив [5]
Судебная практика [1]

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Судебная практика

Головне все правильно оформити
19.09.2013

Хочу звільнитися з роботи, але адміністрація не відпускає. Кажуть, що не звільнять, поки не знайду працівника на своє місце. Що мені робити? 

 

ТетянаІванівна А.,
Кіровоградська область

 

Згідно зі статтею 38 Кодексу законів про працю (КЗпП) України, співробітник має право розірвати трудовий договір, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмовою заявою за два тижні. Ці два тижні з дня отримання роботодавцем заяви ви маєте відпрацювати. Коли ж цей термін закінчиться, маєте повне право більше не виходити на роботу. В останній робочий день роботодавець зобов’язаний видати вам трудову книжку та провести з вами остаточний розрахунок.

Щоб зафіксувати факт подачі документа про звільнення, ви маєте  написати заяву на ім’я керівника у двох примірниках або ж зробити з неї копію й подати до канцелярії, відділу кадрів або безпосередньо керівникові та зареєструвати її. На вашому примірнику має стояти дата, підпис, прізвище особи, яка її прийняла, і номер вхідної кореспонденції.

Якщо вашу заяву посадові особи відмовляються прийняти, надішліть її з поштового відділення на адресу підприємства цінним рекомендованим листом з повідомленням про вручення і описом вкладення. Тоді у вас на руках будуть підтверджувальні документи: квитанція про відправлення листа, а після одержання листа адресатом – підписане ним поштове повідомлення.

У цьому разі два тижні відпрацювання обчислюватимуться не з моменту відправлення листа, а з моменту його отримання адресатом. Якщо ви припините працювати раніше, це вважатиметься прогулом. Коли ж останнього дня роботи вам відмовлятьу проведенні розрахунку і не видадуть трудову книжку, можете звернутися до обласної територіальної державної інспекції праці, або відразу до суду. Згідно зі статтею 117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум за відсутності спору про їхній розмір, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Отже, не розірвати з вами трудовий договір не мають права. Потрібно тільки обов’язково зафіксувати факт подачі заяви одним із описаних вище способів, відпрацювати два тижні, а потім вимагати від роботодавця розрахунку і документів. Якщо він не згодиться зробити цього добровільно, то його після вашого звертання змусять трудова інспекція або суд.

Категория: Судебная практика | Добавил: union-free (21.09.2013)
Просмотров: 1226 | Теги: юридические консультации | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Друзья сайта

  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Баннеры