Свободные профсоюзы Днепропетровска

Категории раздела

Полит. кухня [6]
Архив [5]
Судебная практика [1]

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Полит. кухня

Коли буде загальнонаціональний страйк

Коли буде загальнонаціональний страйк

11.02.2014

На кому лежатиме відповідальність за організацію та участь у загальнонаціональному страйку, і коли він, власне, має розпочатися, радіостанція «Голос Столиці» дізналася в голови Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця.


 «Голос Столиці»: Зараз називають дві дати – 13 і 20 лютого. Яка з них може відповідати дійсності?

Михайло Волинець: Я не знаю, звідки з'явилася дата 20 лютого. Орієнтовна дата – 25 лютого, але вона також може коригуватися.

«Голос Столиці»: На якому етапі зараз знаходяться переговори опозиції з профспілками? Чи є якісь проблемні питання?

Михайло Волинець: Влада дала людям закони, згідно з якими не можна нічого робити – не можна створити громадські організації, не можна висловити свій протест, не можна страйкувати. Але кодекс закону про працю, 113, 153 стаття, та закон про охорону праці, стаття 6, дають нам право страйкувати без особливих попереджень, і не боятися, що тебе покарають. Ці статті у разі недотримання питань охорони праці, техніки безпеки передбачають те, що робітник може написати заяву керівникові і припинити роботу. У зв’язку з цим роботодавець не тільки не зможе покарати людину, він зобов’язаний виплатити працівнику середню зарплату. І взагалі, коли все підприємство вийде на страйк, то роботодавець що – звільнить усіх? Ні. А якщо буде створено незалежну профспілку, то вона знайде стільки порушень з боку роботодавця, або влади, що там просто неможливо буде піти проти кожного, хто працює на підприємстві.

Відносно взаємодії з політичними силами, то все почалося з Майдану. Саме з трибуни Майдану проголошувалися заклики до страйку, але вони не були підготовлені, не створювався страйковий комітет, не проговорювалося багато питань. Я вхожу до складу страйкового комітету України, до якого входять представники вільних галузевих профспілок, представники політичних сил, громадських організацій і студенти. В умовах невиплати зарплати, в умовах заборгованості по соцвиплатам люди відчувають себе незахищеними, вони ніколи не будуть підтримувати роботодавця, який їх просто пограбував. І вони вийдуть на страйки. Потрібен лише заклик. Але головне, потрібна сила, яка має очолити такі страйки і взяти на себе відповідальність. Це можуть зробити лише незалежні профспілки України. І це може зробити страйковий рух, який призведе до висунення колективами талановитих неформальних лідерів, які очолять такі страйки і поведуть людей в тому напрямку, який бачитимуть трудові колективи.

 newsradio.com.ua 

 

Категория: Полит. кухня | Добавил: union-free (14.02.2014)
Просмотров: 499 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Поиск

Друзья сайта

  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Баннеры