Свободные профсоюзы Днепропетровска

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2015 » Июль » 6 » Замість легалізації – тотальний контроль
19:04
Замість легалізації – тотальний контроль
Замість легалізації – тотальний контроль
06.07.2015

На сайті Верховної Ради України з’явився законопроект №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», у прикінцевих положеннях якого пропонується внести зміни до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Зокрема, пропонується змінити не тільки назву статті 16 «Легалізація профспілок, їх об’єднань» на «Порядок утворення профспілок, їх об’єднань», а й відмінити норму повідомної легалізації. Це призведе до суттєвого погіршення умов діяльності профспілок, перешкоджатиме їхній діяльності та призведе до контролю держави за створенням профспілок. Це суперечить чинним міжнародним нормам та Конституції України.

Законопроектом, зокрема, передбачається, що невід’ємною частиною протоколу про утворення профспілки має бути:

-​ реєстр осіб, які брали участь в установчому з’їзді (конференції) з даними їхніх паспортів, номерів облікових карток платників податків, особистими підписами кожного;

-​ перелік організацій профспілки в адміністративно-територіальних одиницях з підтвердженням їхніми протоколами про утворення профспілкових організацій.

Законопроект взагалі не передбачає легалізації профспілки (профоб’єднання). За цим документом має здійснюватися її державна реєстрація шляхом набуття статусу юридичної особи або шляхом повідомлення про утворення такої профспілки без юридичного статусу у порядку, визначеному Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Рішення про внесення змін до статутних документів профспілки також ускладнюється оформленням протоколу засідання уповноваженого органу профспілки, який має містити реєстр учасників, з паспортними даними та номера облікової картки як платника податку кожного. Ці дані також мають засвідчуватися особистим підписом кожного.

Законопроектпередбачає перереєстрацію усіх профспілкових організацій, відповідно до вимог цього законопроекту, що також ускладнить роботу профспілок, їхніх об’єднань та профспілкових організацій усіх рівнів.

І хоча законопроектом передбачено, що вона здійснюватиметься для профспілок безплатно, але термін розгляду документів, поданих для державної реєстрації для підприємців становить 24 години, а для профспілок –30 робочих днів.
Просмотров: 175 | Добавил: KAMENYAR | Теги: ПРОФСОЮЗ, Украина, тоталитаризм, тирания | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]